Ako rozoznať podvodnú pôžičku od tej férové?

Ponuky pôžičiek sa na nás valia zo všetkých strán a ľudia na tieto ponuky radi počujú. Toho môžu využiť rôzni nečestní poskytovatelia pôžičiek k vlastnému obohateniu. Je preto dôležité zvážiť výhody a nevýhody pôžičky pred podpísaním zmluvy a zistiť si o nebankové spoločnosti čo najviac informácií. Ako rozoznať podvodnú pôžičku od férové ponuky?

Nemôžete dohľadať poskytovateľa ?

Nesolídní poskytovatelia často skrývajú svoju identitu a okrem telefónneho čísla na neho nenájdete žiadne kontaktné informácie. Väčšinou sa v pozadí skrývajú fyzické osoby, ktoré ponúkajú pôžičky v inzertných novinách alebo stĺpoch verejného osvetlenia a sľubujú, že požičia všetkým záujemcom.

Máte platiť peniaze vopred?

Nepoctivé spoločnosti požadujú vysoký poplatok pred uzavretím zmluvy a po obdržaní peňazí sľubovanú pôžičku nikdy nedostanete. Znakom podvodného konania však nie je nízky overovací poplatok u mikropôžičiek, ktorým nebankový poskytovatelia overujú vlastníky bankových účtov.

Musí ručiť majetkom aj u malých pôžičiek?

Pokiaľ po vás bude chcieť spoločnosť ručenie majetkom aj u nízkych pôžičiek, pravdepodobne nie je jej zámerom príjem z úrokov, ale predaj vášho majetku a zisk z jeho predaja. Nastaví vám také nevýhodné úverové podmienky, že pri prvom problému vám narastú neúmerné sankcie a dostanete sa do dlhovej pasce.

Nevyznáte sa v zmluve?

Zmluvy od podvodných firiem či fyzických osôb sú neprehľadné, niekoľkostranové a plné odsekov písaných drobným písmom. V týchto bodoch sú väčšinou obsiahnuté najdôležitejšie informácie, ako sú vysoké pokuty za oneskorené splátky, alebo skutočná výška RPMN.© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.