Dlhy riešte včas

Jednoduché získanie pôžičky bez rozmyslu môže niekomu spôsobiť veľké problémy. Po prvých mesiacoch bezstarostného užívania môžete zistiť, že nemáte na pravidelné splácanie. Dlhy neriešte ďalšie pôžičkou. Ak si s dlhy neviete rady, prinášame tipy, ako z dlhovej pasce vycúvať.

Dohodnite sa s veriteľmi

V prvom rade si musíte uvedomiť, že pred dlhy nemožno utekať a schovávať sa do nekonečna. Ihneď akonáhle zistíte, že máte problémy so splácaním, kontaktujte veriteľa a snažte sa dohovoriť na odkladu alebo zníženie splátok. Je dôležité, aby bola vidieť z vašej strany snaha problém riešiť. Pre všetky inštitúcie, či už bankové alebo nebankové, je vždy výhodnejšie, aby bola pôžička splatená, hoci v nižších sumách, než aby bola pohľadávka predaná tretej strane.

Obmedzte svoje výdavky

Toto odporúčanie sa môže zdať ako nereálne, ale opak môže byť pravdou. Zamyslite sa, za čo všetko míňate. Najjednoduchší spôsob, ako mať prehľad o svojich financiách je vytvorenie prehľadného plánu. Tzn. za obdobie jedného mesiaca si zapíšte na papier všetky výdavky a nakoniec všetko vyhodnoťte a premýšľajte, kde ušetriť. Najviac sa dá ušetriť na jedle a za oblečenie. Zbytočné výdavky sú za cigarety a alkohol. Zlacniť môžete energie, mobilného operátora, internet a mnoho ďalších vecí.

Konsolidujte pôžičky

Stále populárnejšie konsolidácie - tj. zlúčenie všetkých pôžičiek do jednej, vám môžu ušetriť nemalé peniaze. Mesačne tak budete posielať len jednu platbu a s tým spojený poplatok. S jednou pôžičkou budete mať prehľad o tom, koľko platíte a navyše ušetríte na poplatkoch. Konsolidáciu ponúkajú bankové aj nebankové subjekty.

Osobný bankrot

Ako posledná možnosť prichádza na rad oddĺženie. To má za cieľ zbaviť sa všetkých dlhov, ale len za určitých podmienok. O osobný bankrot musíte požiadať a dohodnúť sa s tými, ktorým dlhujete. Potom vás čaká množstvo papierovania a nakoniec sa musíte uskromniť tak, aby ste po dobu 5 rokov stačili vyžiť len s životným minimom. Celá táto záležitosť je zložitá a určite stojí za to nechať si poradiť v dlhovej poradni.© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.