SMS PÔŽIČKA > Finančné informácie > Revolvingový úver

Revolvingový úver - Opakovaná rýchla pôžička bez registra a doloženia príjmu

Čo je to revolvingový úver? Tento finančný produkt je využívaný predovšetkým právnickými osobami, ktoré potrebujú preklenúť dočasný nedostatok aktív. Predtým nebol fyzickým osobám tento produkt vôbec ponúkaný. V rovnakej situácii fyzické osoby skôr využívajú kontokorent. Aké sú výhody a nevýhody revolvingového úveru sa dočítate v našom článku.

Čo je revolvingový úver?

Definovať možno revolvingový úver je krátkodobý finančný produkt s možnosťou opätovného čerpania. Pokiaľ si niekto revolvingový účet zriadi, môže z neho čerpať prostriedky a potom keď ich splatí môžete čerpať znovu bez obmedzenia a bez nutnosti opätovne o úver žiadať. Je tak k dispozícii ako pôžička bez registra a pôžička bez dokladovania príjmu. Príkladom môže byť rýchla pôžička , vďaka ktorej môžete mať pôžičku ihneď na účte. Najčastejšie využívajú spoločnosti v čase, keď potrebujú hradiť platby a nemajú splatené svoje faktúry.Aký je rozdiel medzi revolvingovým úverom a kontokorentom?

Revolvingový úver nebýva viazaný na bežný účet a zriaďuje sa samostatne. Podobne ako revolvingový úver funguje aj kreditná karta, ktorú vybavíte aj v konkurenčnej banke alebo inde ako tam, kde máte vedený osobný účet. Banka vám v podstate schváli pôžičku, ktorú môžete využiť kedykoľvek na zaplatenie aj výberom z bankomatov. Plusom je že máte predschválenú pôžičku kedykoľvek k dispozícii a navyše nebudete platiť žiadne úroky, pokiaľ dlh z kreditnej karty splatíte v takzvanom bezúročnom období. To sa môže zdať ako výhoda, avšak len pre tých, ktorí majú dobrú platobnú morálku. Keď totiž peniaze nestačíte do stanoveného dátumu vrátiť, budú banke naskakovať tučné úroky, pohybujúce sa väčšinou cez 20 %.

Výhody revolvingového úveru

Tou hlavnou výhodou je pomerne nízky úrok, z dvoch hlavných dôvodov. Jednak ide o účelový finančný produkt a banka musí vedieť, na čo bude využívaný a po druhé krátka doba splatnosti, čo sú základné vstupné požiadavky na nízke úročenie. Ďalšou výhodou je opakované čerpanie a to aj prostredníctvom karty, navyše v rôznych menách. Revolvingový úver navyše vybavíte nielen v banke, ale aj u nebankových spoločností, čo rozširuje počet možností, z ktorých je možné vyberať.

Nevýhody revolvingového úveru

Revolvingový úver má síce nízke úročenie, ale iba za predpokladu, že bude splatený v dohodnutom termíne, najčastejšie do konca mesiaca. V opačnom prípade porastú úroky a to pomerne vysoko, až k 20%. Ďalším mínusom sú aj pomerne vysoké poplatky. Poslednou nevýhodou môže byť to, že sumy revolvingového úveru nie sú nijako závratné.

Publikované 23.1.2012