Pôžička pre dôchodcov

Ľudia v dôchodku majú síce stály, ale väčšinou pomerne nízky príjem. Občas aj oni potrebujú finančnú injekciu, ak si chcú dopriať niečo navyše, napríklad dovolenku, nový spotrebič alebo keď skrátka peniaze daný mesiac príliš nevychádzajú. Na rozdiel od mladých ľudí sú ale ľudia v dôchodku už zabezpečení: a môžu byť menej rizikovými klientmi. Preto sa nájdu ako bankové, tak aj nebankové pôžičky vhodné pre ľudí v dôchodku.

Pozor na vekové obmedzenia

Každá pôžička má svoje obmedzenia, preto by ste si mal dať pozor na jej podmienky, aj keď ide o pôžičku vhodnú pre seniorov. Mnoho inštitúcií požičiava iba ľuďom do 65 rokov veku, ale vďaka silnejúcej konkurencii sa dajú zohnať pôžičky pomerne ľahko do veku 70 až 75 rokov.

Bankové alebo nebankové pôžičky?

Finančný trh môžeme rozdeliť na bankový a nebankový sektor. Bankové pôžičky sú menej rizikové a výhodnejšie, ale majú prísnejšie podmienky. Ak máte príliš nízky dôchodok alebo nejaký prehrešok v splácaní z minulosti, je pravdepodobné, že pôžičku nedostanete. Banky vždy nahliadajú do registra dlžníkov.

Nebankové a súkromné pôžičky

Nebankové pôžičky sú benevolentnejší, svojich klientov toľko nepreverujú, ale zase sú vo výsledku drahšie. Majú totiž vyššie úroky alebo poplatky, vysokú RPMN a tiež bývajú o trochu rizikovejšie. Ďalším variantom je pôžička od súkromnej osoby, ale tá patrí k najrizikovejším a drahým.

Pôžička od banky

Bankové pôžičky ponúkajú všetky veľké banky u nás. Ak ste občanom SR, dostávate pravidelne dôchodok a nemáte záznam v registri dlžníkov, nemali by ste mať s pôžičkou problém. Pokiaľ ale potrebujete peniaze ihneď, nejde to bez zložitej administratívy a preverovania registra, preto asi budete sklamaní.

Akú spoločnosť vybrať?

Ak nepochodíte v banke, je pomerne široká ponuka nebankových pôžičiek pre dôchodcov. Vyberajte radšej z väčších a preverených spoločností, ktoré už na našom trhu pôsobia dlhšiu dobu, napríklad HomeCredit alebo Cetelem.

Ak vám stačí relatívne malá pôžička do 350 eur, využite SMS pôžičku. Žiadosť je rýchla cez internet alebo mobilný telefón a peniaze máte za pár hodín na účte. Splácajú sa do 30 dní jedinou splátkou. Nepotrebujete ručiteľa, založenie nehnuteľnosti, nepreukazujete príjem. Počítajte ale s pomerne vysokým poplatkom.© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.