Schvaľovanie pôžičky

Aké kritériá sa hodnotia pri schvaľovaní novej pôžičky a čo rozhoduje, či pôžičku dostanete? Čo všetko vstupuje do procesu scoringu - hodnotenie rizík poskytovateľov pôžičiek? Niektoré banky a spoločnosti ponúkajú predschválené pôžičky, ale nie vždy končí úspechom. Vždy sa posudzuje viac parametrov, ktoré rozhodujú o celkovom schváleniu. Ak nevyhoviete v jednom parametri, nemusí to znamenať koniec šancí na pôžičku. Dôležité je, či zvládnete pôžičku splácať a akú máte bonitu.

Príjem

Jeden z hlavných parametrov je pravidelný príjem. Ten je totiž určujúci pre to, či vám zostane na splátky pôžičky. Ideálne je ak máte pravidelný a dostatočný príjem, ktorý môžete doložiť.

Záznamy v registroch

Ďalším ukazovateľom toho, aký ste dôveryhodný dlžník je to, ako ste v minulosti platili svoje dlhy. To je možné vystopovať nahliadnutím do registra dlžníkov. U nás existujú bankové aj nebankové registre a vedú negatívne aj pozitívne záznamy.

Osobné charakteristiky

Pôžičku ovplyvňuje tiež to aké máte zamestnanie, vzdelanie a aký je váš rodinný stav. Čím máte lepšiu prácu aj dosiahnuté vzdelanie, tým lepšie. Čím menej záväzkov máte, tým potrebujete menšiu bonitu.

Aktuálne splácané záväzky

Podstatný vplyv na to, či vám niekto požičia má tiež to, koľko už toho splácate. Či je vôbec priestor pre ďalšiu mesačnú splátku tak, aby ste pôžičku zvládli splatiť.

Spolužiadateľ

Ak dosiahnutá bonita nestačí, je možné prizvať spolužiadateľa, ktorý má solídny príjem a bonitu vám tak zdvihne.© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.