Zodpovedné požičiavanie peňazí


Všetkým žiadateľom o pôžičku, ktorí majú v pláne dojednať si úver, prinášame niekoľko informácií o zodpovednom prístupe k požičiavaniu.

Naozaj potrebujete pôžičku?

Dôležitou otázkou, na ktorú by si mal zodpovedne každý žiadateľ odpovedať, skôr než o pôžičku požiada, je otázka či je pôžička naozaj nutná a či sa bez nej nezaobíde. Pôžičky sú dobré a zlé.

Medzi tie dobré radíme napríklad pôžičku na vlastné bývanie. Lepšie ako platiť nájom, je zaobstarať si vlastné bývanie a splácať výhodnú pôžičku s poistením schopnosti splácať. Ďalším príkladom je pôžička, ktorou vyplatíme niekoho z nejakého podielu a vyriešime tým krízovú situáciu. Prínosná môže byť aj pôžička na dobrú investíciu. Napríklad, keď vieme o lacnom pozemku, ktorý sa v budúcnosti stane lukratívnym. Zlé pôžičky sú také, ktoré nám financujú veci, ktoré nepotrebujeme.

Výhodnosť pôžičky

Výhodná pôžička má nízky úrok, žiadne poplatky a je možné ju predčasne splatiť bez sankcií. K porovnaniu pôžičiek slúži parameter RPMN - ročná percentuálna miera nákladov, ktorá udáva, aká je pôžička drahá. Čím nižšia RPMN, tým lepšie.

Malé krátkodobé pôžičky

Tieto pôžičky slúžia na preklenutie akútneho nedostatku peňazí do výplaty pri nečakaných udalostiach, na ktoré už nemáte vlastné zdroje. Nemali by však slúžiť na nakupovanie vecí, ktoré nepotrebujete.

Neriešte finančné problémy pôžičkou

Ak ste sa dostali do finančných problémov, neriešte ich ďalšou pôžičkou. Ak viete, že existujúce pôžičky nezvládate splácať, informujte o tom okamžite poskytovateľa a vyhľadajte odbornú pomoc u inštitúcií, ktoré pomáhajú ľuďom vo finančných problémoch. Na zváženie je tiež možnosť osobného bankrotu.© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.