Pôžička pre nezamestnaných

Nezamestnanosť dokáže človeka bez práce poriadne finančne potrápiť a pri mimoriadnych výdavkoch hocikedy nevystačí do nasledujúcej podpory v nezamestnanosti alebo výplaty sociálnych dávok.

Obrátiť sa so žiadosťou o pôžičku na banky nemá zmysel, pretože tie požadujú dokladovanie pravidelného príjmu. Čo teda prijať pomoc od nebankových spoločností, v ktorých ponuke nájdete pôžičky pre nezamestnaných?

Mikropôžičky s krátkou dobou splatnosti

Pôžičky pre nezamestnaných sú poskytované súkromnými spoločnosťami v rôznej výške. Najrozšírenejšie a najdostupnejšie sú malé pôžičky do 300 eur, pri ktorých odpadá dokladovanie a preukazovanie. Táto dostupnosť je vyvážená krátkou dobou splatnosti a vyššími poplatkami alebo úrokmi.

Vyššie sumy s ručením alebo zárukou

Pri vyšších čiastkach rastú nároky na bonitu a pozitívnu úverovú históriu žiadateľov. Ak teda uvažujete o pôžičke v hodnote desiatok tisíc eur, nezaobídete sa bez ručiteľa alebo založenia nehnuteľnosti, čo predstavuje pre spoločnosť dostatočnú záruku, že svoje záväzky splníte. Dlhodobé pôžičky ale predstavujú veľkú finančnú záťaž, preto sa snažte čo najskôr zohnať stabilné zamestnanie.

Peniaze najneskôr do dvoch dní na účte

Ak sú pre Vás pôžičky pre nezamestnaných riešením, ako zaplatiť nečakanú zloženku alebo urobiť nevyhnutné opravy v domácnosti, najrýchlejšiu cestu pre vybavenie predstavuje online formulár. U niektorých spoločností sa môžete stretnúť s overovacími úkonmi, ale zvyčajne sa svojich peňazí dočkáte do jedného až dvoch pracovných dní od odoslania žiadosti.

Čo ďalšieho vedieť o pôžičke?

Pôžičky pre nezamestnaných majú jasne dané podmienky bez poplatkov vopred a dodatočných nákladov. Dohodnete ich z pohodlia svojho domova a peniaze si môžete nechať vyplatiť v hotovosti na ruku, zloženkou alebo na bežný účet. Pred podpisom zmluvy si vždy skontrolujte, či ide o mesačnú alebo ročnú úrokovú sadzbu a aké sú prípadné sankcie za oneskorené splátky.

Výhody pôžičky:  
  • Bez komplikácií
  • Rýchle dohodnutie      
  • Bez preverovania          
  • Nevýhoda - sú drahé


© 2023 www.SMS-Pôžička.sk, všechna práva vyhrazena. Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Kopírovanie textov, alebo ich častí a fotografií je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa zakázané.